Продукція > VISHAY DALE > NH0056K930FC02
NH0056K930FC02
NH0056K930FC02 Vishay Dale
rhnh.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 6.93K OHM 1% 7.5W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 7.5W
Tolerance: ±1%
Lead Style: Solder Lugs
Features: Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±20ppm/°C
Size / Dimension: 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.335" (8.51mm)
Resistance: 6.93 kOhms
Написати відгук
Description: RES CHAS MNT 6.93K OHM 1% 7.5W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 7.5W, Tolerance: ±1%, Lead Style: Solder Lugs, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±20ppm/°C, Size / Dimension: 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 0.335" (8.51mm), Resistance: 6.93 kOhms.