NH00CM10 Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE SQUARE 10A 500VAC/440VDC
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 2.020" W x 0.787" H (54.00mm x 51.30mm x 20.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 10A
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 440 V
Написати відгук
Description: FUSE SQUARE 10A 500VAC/440VDC, Packaging: Box, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 2.020" W x 0.787" H (54.00mm x 51.30mm x 20.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Motor Protection, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA AC, 25kA DC, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 440 V.