Продукція > VISHAY DALE > NH100749R0FE01
NH100749R0FE01
NH100749R0FE01 Vishay Dale
doc?30201
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 749 OHM 100W AL HOUSING
Power (Watts): 100W
Tolerance: ±1%
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±20ppm/°C
Size / Dimension: 3.500" L x 2.812" W (88.90mm x 71.42mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.781" (45.24mm)
Part Status: Active
Resistance: 749 Ohms
Написати відгук
Description: RES 749 OHM 100W AL HOUSING, Power (Watts): 100W, Tolerance: ±1%, Lead Style: Terminal Screw Type, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±20ppm/°C, Size / Dimension: 3.500" L x 2.812" W (88.90mm x 71.42mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.781" (45.24mm), Part Status: Active, Resistance: 749 Ohms.