Продукція > VISHAY DALE > NH250500R0FJ01
NH250500R0FJ01
NH250500R0FJ01 Vishay Dale
rhnh.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES CHAS MNT 500 OHM 1% 250W
Power (Watts): 250W
Tolerance: ±1%
Lead Style: Terminal Screw Type
Features: Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±20ppm/°C
Size / Dimension: 4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 2.219" (56.37mm)
Part Status: Active
Resistance: 500 Ohms
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES CHAS MNT 500 OHM 1% 250W, Power (Watts): 250W, Tolerance: ±1%, Lead Style: Terminal Screw Type, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±20ppm/°C, Size / Dimension: 4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 2.219" (56.37mm), Part Status: Active, Resistance: 500 Ohms.
Інші пропозиції NH250500R0FJ01
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NH250500R0FJ01 Виробник : Vishay / Dale rhnh-974523.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 250watt 500ohm 1% Non-Inductive