Продукція > NETPOWER > NKS1000P12S05
NKS1000P12S05 NetPower
NKS1000x12Sxx.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER 0.95-5.5V
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: 10-SMD Module
Size / Dimension: 0.48" L x 0.48" W x 0.35" H (12.2mm x 12.2mm x 9.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 93.3%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 0.95 ~ 5.5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
на замовлення 70 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 0.95-5.5V, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tray, Package / Case: 10-SMD Module, Size / Dimension: 0.48" L x 0.48" W x 0.35" H (12.2mm x 12.2mm x 9.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14V, Efficiency: 93.3%, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 0.95 ~ 5.5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.