NL6EBX-2M-DC24V Panasonic Electric Works
NL%20Relays.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: 6PDT (6 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 250VA, 60W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: 6PDT (6 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 250VA, 60W.