NLP70-9693 ARTESYN / Advanced Energy
NLP70 Series.pdf
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 5V 3.3V 12V 70W
Power (Watts): 70W
Features: Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.50" L x 3.00" W x 1.26" H (139.7mm x 76.2mm x 32.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, CSA, cURus, VDE
Efficiency: 70%
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 3.3V
Voltage - Output 3: 12V
Number of Outputs: 3
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 10.5 A
Current - Output 2: 10.5 A
Current - Output 3: 650 mA
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 5V 3.3V 12V 70W, Power (Watts): 70W, Features: Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.50" L x 3.00" W x 1.26" H (139.7mm x 76.2mm x 32.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, CSA, cURus, VDE, Efficiency: 70%, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 3.3V, Voltage - Output 3: 12V, Number of Outputs: 3, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 10.5 A, Current - Output 2: 10.5 A, Current - Output 3: 650 mA.