Продукція > MEDER > NP12-1C90-2500-250
NP12-1C90-2500-250
NP12-1C90-2500-250 MEDER
np-metal.pdf
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPDT; Ucoil: 12VDC; 1.2A; max.175VDC; 3W; PCB; NP
Mounting: PCB
Operating temperature: -20...85°C
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPDT
Release time: 1.5ms
Operate time: 1.5ms
Terminal pitch: 5.08mm
Body dimensions: 22x10.2x10.1mm
Coil power consumption: 60mW
Contact resistance: 0.15Ω
Contact current max.: 1.2A
Switching capacity: 3W
Rated coil voltage: 12V DC
Switched voltage: max. 175V AC; max. 175V DC
Coil resistance: 2.5kΩ
Min. insulation resistance: 10GΩ
Manufacturer series: NP
на замовлення 32 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPDT; Ucoil: 12VDC; 1.2A; max.175VDC; 3W; PCB; NP, Mounting: PCB, Operating temperature: -20...85°C, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPDT, Release time: 1.5ms, Operate time: 1.5ms, Terminal pitch: 5.08mm, Body dimensions: 22x10.2x10.1mm, Coil power consumption: 60mW, Contact resistance: 0.15Ω, Contact current max.: 1.2A, Switching capacity: 3W, Rated coil voltage: 12V DC, Switched voltage: max. 175V AC; max. 175V DC, Coil resistance: 2.5kΩ, Min. insulation resistance: 10GΩ, Manufacturer series: NP.