NPC-1210-100A-3-S
NPC-1210-100A-3-S Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
AAS-920-303D-NovaSensor-NPC-1210-110117-web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
Description: SENSOR 100PSIA 0.13" 0.1V
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 100 mV
Operating Pressure: 100PSI (689.48kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.13" (3.23mm) Tube