NPF-120D-12BE
NPF-120D-12BE MEAN WELL USA Inc.
NPF-120D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 12 ~ 20V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 87.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 10A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm), Voltage - Output: 12 ~ 20V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 87.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 10A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Standard Number: UL 8750, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції NPF-120D-12BE
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-120D-12BE NPF-120D-12BE Виробник : MEAN WELL NPF-120D-spec.pdf LED Power Supplies 120W 10A 7.2-12V CC dimming Aux out
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; LED; 120W; 7.2÷12VDC; 10A; 90÷305VAC; IP67
Output current: 10A
Operating temperature: -40...90°C
Application: LED
Kind of power supply: LED
Kind of case: PWM-120
Caution!: rated parameters obtained at full load
IP rating: IP67
Manufacturer series: NPF-120
Electrical connection: wires
Type of power supply: switching
Operating modes: constant current
Power consumption without load: <0.5W
Body dimensions: 191x63x37.5mm
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 2
Output voltage: 7.2...12V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Efficiency: 87.5%
Power: 0.12kW
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function