NPF-60D-20
NPF-60D-20 MEAN WELL USA Inc.
NPF-60D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC 12-20V 3A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 12 ~ 20V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 30 шт:
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 12-20V 3A, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm), Voltage - Output: 12 ~ 20V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, ENEC, Ratings: IP67, Efficiency: 88%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 3A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції NPF-60D-20
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPF-60D-20 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NPF-60D&mws=18E8DAA656E249F1 LED Power Supplies 60W 20V 3A CC Dimming LED PS