NPH-8-100AH
NPH-8-100AH Amphenol Advanced Sensors
AAS-920-314C-NovaSensor-NPH-032417-web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors
Board Mount Pressure Sensors 100 kPa Hybrid Absolute
на замовлення 155 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SENSOR 15PSIA 0.19" 0.1V TO8, Features: Temperature Compensated, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-233AA, TO-8-3 Metal Can, Output Type: Wheatstone Bridge, Mounting Type: Through Hole, Output: 0 mV ~ 100 mV, Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa), Pressure Type: Absolute, Accuracy: ±0.1%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Port Size: Male - 0.19" (4.83mm) Tube, Applications: Board Mount, Supplier Device Package: TO-8, Port Style: Barbless, Maximum Pressure: 58.02PSI (400kPa), Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NPH-8-100AH NPH-8-100AH Виробник : Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor) AAS-920-314C-NovaSensor-NPH-032417-web.pdf Description: SENSOR 15PSIA 0.19" 0.1V TO8
Features: Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-233AA, TO-8-3 Metal Can
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 100 mV
Operating Pressure: 15PSI (103.42kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.19" (4.83mm) Tube