NPI-15A-3K0SV
NPI-15A-3K0SV Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
AAS-920-258C-NovaSensor-NPI-15VC-102815-web.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors (NovaSensor)
Description: SENSOR 3000PSIS 0.1V
Packaging: Bulk
Features: Temperature Compensated
Package / Case: Cylinder
Output Type: Wheatstone Bridge
Output: 0 mV ~ 100 mV (10V)
Operating Pressure: 3000PSI (20684.27kPa)
Pressure Type: Sealed Gauge
Accuracy: ±0.35%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Flex Cable
Voltage - Supply: 10V ~ 15V