Продукція > ROYALOHM > NQ01WMF5103TEE
NQ01WMF5103TEE ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0201; 510kΩ; 50mW; ±1%; NQ; 25V; -55÷155°C
Case - mm: 0603
Resistance: 510kΩ
Power: 50mW
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 25V
Max. overload voltage: 50V
Operating temperature: -55...155°C
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0201; 510kΩ; 50mW; ±1%; NQ; 25V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Resistance: 510kΩ, Power: 50mW, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 25V, Max. overload voltage: 50V, Operating temperature: -55...155°C, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Manufacturer series: NQ, Conform to the norm: AEC-Q200.