Продукція > ROYALOHM > NQ01WMJ0201TEE
NQ01WMJ0201TEE ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0201; 200Ω; 50mW; ±5%; NQ; 25V; -55÷155°C
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Resistance: 200Ω
Power: 50mW
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 25V
Temperature coefficient: 200ppm/°C
Max. overload voltage: 50V
Manufacturer series: NQ
Operating temperature: -55...155°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0201; 200Ω; 50mW; ±5%; NQ; 25V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Mounting: SMD, Resistance: 200Ω, Power: 50mW, Tolerance: ±5%, Operating voltage: 25V, Temperature coefficient: 200ppm/°C, Max. overload voltage: 50V, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Conform to the norm: AEC-Q200, Manufacturer series: NQ, Operating temperature: -55...155°C.