Продукція > ROYALOHM > NQ02WGF4702TCE
NQ02WGF4702TCE ROYALOHM
nq-series.pdf
Виробник: ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 47kΩ; 60mW; ±1%; NQ; 50V; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 47kΩ
Power: 60mW
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Manufacturer series: NQ
Operating temperature: -55...155°C
Max. overload voltage: 100V
Conform to the norm: AEC-Q200
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 47kΩ; 60mW; ±1%; NQ; 50V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 47kΩ, Power: 60mW, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 50V, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Manufacturer series: NQ, Operating temperature: -55...155°C, Max. overload voltage: 100V, Conform to the norm: AEC-Q200, Mounting: SMD.