Продукція > KOINO > NS22-BA-L1CO2A2B
NS22-BA-L1CO2A2B
NS22-BA-L1CO2A2B KOINO
NS22.pdf
Виробник: KOINO
Description: 22mm PUSH BUTTON
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC), 270mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: 4PST-2NO/2NC
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Off, Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Type, Color: LED, Orange
Illumination Voltage (Nominal): 6 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Color - Actuator/Cap: Orange
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 250 V