Продукція > NOVOSENSE > NSM2012-20B3R-Q1SPR
NSM2012-20B3R-Q1SPR NOVOSENSE
NSM2012-20B3R-Q1SPR
Виробник: NOVOSENSE
Description: INTEGRATED CURRENT SENSOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Polarization: Bidirectional
Sensitivity: 66mV/A
Mounting Type: Surface Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 400kHz
Accuracy: ±2.5%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V
Response Time: 1.5µs
Sensor Type: Hall Effect
Linearity: ±0.2%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 15mA
Current - Sensing: ±20A
Supplier Device Package: 8-SOP
Grade: Automotive
Number of Channels: 1
Qualification: AEC-Q100
Написати відгук
Description: INTEGRATED CURRENT SENSOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Polarization: Bidirectional, Sensitivity: 66mV/A, Mounting Type: Surface Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 400kHz, Accuracy: ±2.5%, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 3V ~ 3.6V, Response Time: 1.5µs, Sensor Type: Hall Effect, Linearity: ±0.2%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 15mA, Current - Sensing: ±20A, Supplier Device Package: 8-SOP, Grade: Automotive, Number of Channels: 1, Qualification: AEC-Q100.