NTE16004-ECG
NTE16004-ECG NTE Electronics, Inc
nte16000_22-ecg.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: PTC RESET FUSE 60V 300MA RADIAL
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.290" Dia x 0.122" T (7.40mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA
Current - Trip (It): 600 mA
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.528" (13.40mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 760 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 2.1 Ohms
на замовлення 458 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 300MA RADIAL, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.290" Dia x 0.122" T (7.40mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA, Current - Trip (It): 600 mA, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.528" (13.40mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 3 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 760 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 2.1 Ohms.