NTE16006-ECG
NTE16006-ECG NTE Electronics, Inc
nte16000_22-ecg.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: PTC RESET FUSE 60V 500MA RADIAL
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.310" Dia x 0.120" W (7.90mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 500 mA
Current - Trip (It): 1 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.539" (13.70mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 4 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 410 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.17 Ohms
на замовлення 1468 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 500MA RADIAL, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.310" Dia x 0.120" W (7.90mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 500 mA, Current - Trip (It): 1 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.539" (13.70mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 4 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 410 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.17 Ohms.