NTE16009-ECG
NTE16009-ECG NTE Electronics, Inc
nte16000_22-ecg.pdf
Виробник: NTE Electronics, Inc
Description: PTC RESET FUSE 60V 900MA RADIAL
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.461" Dia x 0.122" T (11.70mm x 3.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 900 mA
Current - Trip (It): 1.8 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.657" (16.70mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 7.2 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 140 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 470 mOhms
на замовлення 32 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 60V 900MA RADIAL, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.461" Dia x 0.122" T (11.70mm x 3.10mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 900 mA, Current - Trip (It): 1.8 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.657" (16.70mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 7.2 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 140 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 470 mOhms.