NUS-03.303.3E1K
NUS-03.303.3E1K Diwell Electronics
NU-E1K.pdf
Виробник: Diwell Electronics
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Packaging: Tube
Package / Case: 12-SMD Module, 10 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.43" W x 0.28" H (15.2mm x 10.9mm x 7.1mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 3.63V
Approval Agency: CE
Efficiency: 73%
Current - Output (Max): 300mA
Voltage - Input (Min): 2.97V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 990 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV