Продукція > INVERTEK DRIVES > ODE-3-140012-3F12
ODE-3-140012-3F12 INVERTEK DRIVES
Optidrive-E3-EN.pdf Optidrive-E3-DE.pdf Optidrive-E3-IP20-INS-EN.pdf Optidrive-E3-IP20-INS-DE.pdf
Виробник: INVERTEK DRIVES
Category: Three Phase Inverters
Description: Automation module: vector inverter; 0.37kW; 3x400VAC; IN: 4; 1.2A
Type of automation module: vector inverter
Max motor power: 0.37kW
Inverter output voltage: 3 x 400V AC
Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...480V AC
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA
Electrical connection: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting
The programming method: keypad; PC
Number of inputs: 4
Number of analog inputs: 1
Operating temperature: -10...50°C
Output frequency: 0...500Hz
Starting/stopping time: 0.1...600s
Current rating: 1.2A
Number of analog outputs: 1
IP rating: IP20
Number of outputs: 2
Manufacturer series: Optidrive E3
Driver features: integrated EMC filter
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Three Phase Inverters, Description: Automation module: vector inverter; 0.37kW; 3x400VAC; IN: 4; 1.2A, Type of automation module: vector inverter, Max motor power: 0.37kW, Inverter output voltage: 3 x 400V AC, Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...480V AC, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, Electrical connection: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting, The programming method: keypad; PC, Number of inputs: 4, Number of analog inputs: 1, Operating temperature: -10...50°C, Output frequency: 0...500Hz, Starting/stopping time: 0.1...600s, Current rating: 1.2A, Number of analog outputs: 1, IP rating: IP20, Number of outputs: 2, Manufacturer series: Optidrive E3, Driver features: integrated EMC filter.