Продукція > INVERTEK DRIVES > ODE-3-240058-3F42
ODE-3-240058-3F42
ODE-3-240058-3F42 INVERTEK DRIVES
Category: Three Phase Inverters
Description: Automation module: vector inverter; 2.2kW; 3x400VAC; 0÷10V; IN: 4
Type of automation module: vector inverter
Max motor power: 2.2kW
Inverter output voltage: 3 x 400V AC
Operating temperature: -10...50°C
Voltage output: 0...10V
Current rating: 5.8A
Number of outputs: 2
Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...480V AC
Number of analog outputs: 1
на замовлення 4 шт:
Написати відгук
Category: Three Phase Inverters, Description: Automation module: vector inverter; 2.2kW; 3x400VAC; 0÷10V; IN: 4, Type of automation module: vector inverter, Max motor power: 2.2kW, Inverter output voltage: 3 x 400V AC, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, The programming method: keypad; PC, Electrical connection: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting, Operating temperature: -10...50°C, Output frequency: 0...500Hz, Number of inputs: 4, Number of analog inputs: 1, Starting/stopping time: 0.1...600s, Manufacturer series: Optidrive E3, Voltage output: 0...10V, Current rating: 5.8A, Number of outputs: 2, Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...480V AC, Driver features: integrated brake transistor; integrated EMC filter, IP rating: IP20, Number of analog outputs: 1.