Продукція > INVERTEK DRIVES > ODE-3-340180-3F42
ODE-3-340180-3F42
ODE-3-340180-3F42 INVERTEK DRIVES
Optidrive-E3-EN.pdf Optidrive-E3-DE.pdf Optidrive-E3-IP20-INS-EN.pdf Optidrive-E3-IP20-INS-DE.pdf
Виробник: INVERTEK DRIVES
Category: Three Phase Inverters
Description: Automation module: vector inverter; 7.5kW; 3x400VAC; 0÷10V; IN: 4
Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting
Manufacturer series: Optidrive E3
Driver features: integrated brake transistor; integrated EMC filter
IP rating: IP20
The programming method: keypad; PC
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA
Electrical connection: screw terminals
Type of automation module: vector inverter
Operating temperature: -10...50°C
Voltage output: 0...10V
Output frequency: 0...500Hz
Starting/stopping time: 0.1...600s
Number of analog outputs: 1
Number of analog inputs: 1
Number of outputs: 2
Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...480V AC
Inverter output voltage: 3 x 400V AC
Number of inputs: 4
Current rating: 18A
Max motor power: 7.5kW
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Three Phase Inverters, Description: Automation module: vector inverter; 7.5kW; 3x400VAC; 0÷10V; IN: 4, Mounting: for DIN rail mounting; for wall mounting, Manufacturer series: Optidrive E3, Driver features: integrated brake transistor; integrated EMC filter, IP rating: IP20, The programming method: keypad; PC, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, Electrical connection: screw terminals, Type of automation module: vector inverter, Operating temperature: -10...50°C, Voltage output: 0...10V, Output frequency: 0...500Hz, Starting/stopping time: 0.1...600s, Number of analog outputs: 1, Number of analog inputs: 1, Number of outputs: 2, Voltage between phases (for three phase system): 3 x 380...480V AC, Inverter output voltage: 3 x 400V AC, Number of inputs: 4, Current rating: 18A, Max motor power: 7.5kW.