OSOPTA1003CT1
OSOPTA1003CT1 Vishay Dale Thin Film
osop.pdf
Виробник: Vishay Dale Thin Film
Description: RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±0.25%
Power Per Element: 100mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 20
Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: 20-SSOP
Height - Seated (Max): 0.068" (1.73mm)
Part Status: Active
Resistor Matching Ratio: ±0.1%
Resistor-Ratio-Drift: ±5ppm/°C