P-1.5KE100C
P-1.5KE100C Littelfuse Inc.
tvs-diodes-1?assetguid=9d02c7d2-86a5-4bff-9251-966d6af02bf7
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 85.5VWM 143.85V DO201
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85.5V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 90V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 143.85V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: TVS DIODE 85.5VWM 143.85V DO201, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85.5V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 90V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 143.85V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.