P-1.5KE51CA
P-1.5KE51CA Littelfuse Inc.
littelfuse_tvs_diode_1_5ke_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 21.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43.6V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 70.1V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 21.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43.6V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 48.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 70.1V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.