P-230SCSL2X3
P-230SCSL2X3 Panasonic - BSG
Ni%20Cd%20Catalog%202002-03%20v1.pdf#page=61
Виробник: Panasonic - BSG
Description: BATTERY PACK NICD 7.2V L-SC
Capacity: 2.3Ah
Size / Dimension: 2.72" L x 0.91" W x 3.94" H (69.0mm x 23.0mm x 100.0mm)
Termination Style: Solder Tab
Battery Chemistry: Nickel Cadmium
Structure: Front to Back, 3 Rows x 2 Cells
Rechargeability: Yes
Part Status: Obsolete
Voltage - Rated: 7.2 V
Number of Cells: 6
Написати відгук
Description: BATTERY PACK NICD 7.2V L-SC, Packaging: Bulk, Battery Cell Size: L-SC, Capacity: 2.3Ah, Size / Dimension: 2.72" L x 0.91" W x 3.94" H (69.0mm x 23.0mm x 100.0mm), Termination Style: Solder Tab, Battery Chemistry: Nickel Cadmium, Structure: Front to Back, 3 Rows x 2 Cells, Rechargeability: Yes, Part Status: Obsolete, Voltage - Rated: 7.2 V, Number of Cells: 6.