Продукція > 3M > P05N-060PT-A-G
P05N-060PT-A-G 3M
3mtm-board-stacking-connector-system-ts1093.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN PLUG 60POS SMD GOLD
Features: Solder Retention
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 60
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Height Above Board: 0.094" (2.40mm)
Contact Finish Thickness: 8.00µin (0.203µm)
Mated Stacking Heights: 3mm
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Написати відгук
Description: CONN PLUG 60POS SMD GOLD, Features: Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Plug, Center Strip Contacts, Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 60, Pitch: 0.020" (0.50mm), Height Above Board: 0.094" (2.40mm), Contact Finish Thickness: 8.00µin (0.203µm), Mated Stacking Heights: 3mm, Part Status: Active, Number of Rows: 2.