P0770.473NL
P0770.473NL Pulse Electronics
P0770.473NL
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 47UH 500MA 640MOHM SMD
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 640mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 500mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.115" (2.92mm)
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 500 mA