P0805H2152FBTA
P0805H2152FBTA Vishay Sfernice
p.pdf
Виробник: Vishay Sfernice
Description: P 0805 H 2152 F B TR100
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.025" (0.63mm)
Resistance: 21.5 kOhms
Написати відгук
Description: P 0805 H 2152 F B TR100, Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.025" (0.63mm), Resistance: 21.5 kOhms.