P170N2-EC15BR1K TT Electronics/BI
P170.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 1K OHM 1/10W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 260°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 1K OHM 1/10W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 260°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P170N2-EC15BR1K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P170N2-EC15BR1K Виробник : BI Technologies / TT Electronics Datasheet_RotaryPanelPot_P170series-1132852.pdf Potentiometers 1/10W 1K Ohms 20% 17mm ROTARY POT