P170NP1-FD15AR50K TT Electronics/BI
P170.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Logarithmic
Rotation: 260°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 260°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P170NP1-FD15AR50K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P170NP1-FD15AR50K P170NP1-FD15AR50K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P170.pdf Potentiometers 1/20W 50K Ohms 20% 17mm ROTARY POT