Продукція > TT ELECTRONICS/BI > P170SPD-QA13BR100K
P170SPD-QA13BR100K TT Electronics/BI
P170.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 100K OHM 1/10W PLASTIC LIN
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Rear Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M7 x 0.75
Actuator Length: 0.512" (13.00mm)
Actuator Type: Knurled and Slotted
Built in Switch: Rotary, SPST
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 260°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: POT 100K OHM 1/10W PLASTIC LIN, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Rear Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: M7 x 0.75, Actuator Length: 0.512" (13.00mm), Actuator Type: Knurled and Slotted, Built in Switch: Rotary, SPST, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 260°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P170SPD-QA13BR100K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P170SPD-QA13BR100K P170SPD-QA13BR100K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P170-3235567.pdf Potentiometers 1/10W 100K Ohms 20% 17mm ROTARY POT