P260P-D1AS1CB25K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 25k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.472" (12.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm)
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 25k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.472" (12.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції P260P-D1AS1CB25K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260P-D1AS1CB25K P260P-D1AS1CB25K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-3223159.pdf Potentiometers 1/2W 25K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT