P260P-D1BS3CB100
P260P-D1BS3CB100 BI Technologies / TT Electronics
P260_261-3223159.pdf
Виробник: BI Technologies / TT Electronics
Potentiometers 1/2W 100 Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 100, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260P-D1BS3CB100 Виробник : TT Electronics/BI P260_261.pdf Description: POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 100
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)