P260P-D1BS4CA10K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.945" (24.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Logarithmic
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.945" (24.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P260P-D1BS4CA10K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260P-D1BS4CA10K P260P-D1BS4CA10K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-3223159.pdf Potentiometers 12.7mm Square Panel Potentiometer