P260P-D2BF3CA50K
P260P-D2BF3CA50K BI Technologies / TT Electronics
P260_261.pdf
Виробник: BI Technologies / TT Electronics
Potentiometers 1/4W 50K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT
на замовлення 357 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 295°, Number of Gangs: 2, Part Status: Active, Number of Turns: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260P-D2BF3CA50K Виробник : TT Electronics/BI P260_261.pdf Description: POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Features: Sealed
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)