P260S-D1BS2CBR500 TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 500 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 500
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.630" (16.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: Rotary, SPDT
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: POT 500 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 500, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.630" (16.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: Rotary, SPDT, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції P260S-D1BS2CBR500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260S-D1BS2CBR500 P260S-D1BS2CBR500 Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-3223159.pdf Potentiometers 1/2W 500 Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT