P260S-D2AF3CB10K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: Rotary, SPDT
Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 295°
Number of Gangs: 2
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: Rotary, SPDT, Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 2, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P260S-D2AF3CB10K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260S-D2AF3CB10K P260S-D2AF3CB10K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-3223159.pdf Potentiometers 12.7mm Square Panel Potentiometer