P260T-D1BF4DB10K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.945" (24.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.945" (24.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P260T-D1BF4DB10K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P260T-D1BF4DB10K P260T-D1BF4DB10K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-3223159.pdf Potentiometers 1/2W 10K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT