P261D-D13AS12CA2K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 2K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 2k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Features: Sealed
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.472" (12.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: Detent
Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Logarithmic
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 2K OHM 1/4W PLASTIC LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 2k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.472" (12.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: Detent, Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції P261D-D13AS12CA2K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P261D-D13AS12CA2K P261D-D13AS12CA2K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-1545390.pdf Potentiometers 1/4W 22K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT