Продукція > TT ELECTRONICS/BI > P261D-D21BS3CA100K
P261D-D21BS3CA100K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Features: Sealed
Packaging: Tray
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: Detent
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Logarithmic
Rotation: 295°
Number of Gangs: 2
Number of Turns: 1
Написати відгук
Description: POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LOG, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: Detent, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 295°, Number of Gangs: 2, Number of Turns: 1.
Інші пропозиції P261D-D21BS3CA100K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P261D-D21BS3CA100K P261D-D21BS3CA100K Виробник : BI Technologies / TT Electronics TTRB_S_A0009241241_1-2565464.pdf Potentiometers 1/4W 100K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT