P261P-S1AS1CB50K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±10%
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.472" (12.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.472" (12.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.126" (3.20mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції P261P-S1AS1CB50K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P261P-S1AS1CB50K Виробник : BI Technologies / TT Electronics P260_261-1545390.pdf Potentiometers 1/2W 50K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT