P261P-S1BS3CA500K TT Electronics/BI
P260_261.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: POT 500K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 500k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Logarithmic
Rotation: 295°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
Написати відгук
Description: POT 500K OHM 1/4W PLASTIC LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 500k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Features: Sealed, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Logarithmic, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Інші пропозиції P261P-S1BS3CA500K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P261P-S1BS3CA500K P261P-S1BS3CA500K Виробник : BI Technologies / TT Electronics TTRB_S_A0009241241_1-2565464.pdf Potentiometers 1/4W 500K Ohms 10% 12.7mm SQ ROTARY POT