P3M12017K4
P3M12017K4 PN Junction Semiconductor
P3M12017K4.pdf
Виробник: PN Junction Semiconductor
Description: SICFET N-CH 1200V 151A TO-247-4
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-4
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 151A
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 24mOhm @ 75A, 15V
Power Dissipation (Max): 789W
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 75mA (Typ)
Supplier Device Package: TO-247-4L
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V
Vgs (Max): +25V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SICFET N-CH 1200V 151A TO-247-4, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-4, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 151A, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 24mOhm @ 75A, 15V, Power Dissipation (Max): 789W, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 75mA (Typ), Supplier Device Package: TO-247-4L, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, Vgs (Max): +25V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V.