P40P45A12P1-120 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_P30P40&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-2NC/1NO (DB/DM) (2 Form Y, 1 Form X)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Написати відгук
Description: RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-2NC/1NO (DB/DM) (2 Form Y, 1 Form X), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.
Інші пропозиції P40P45A12P1-120
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P40P45A12P1-120 P40P45A12P1-120 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_P30P40_0505-564866.pdf Industrial Relays 40A SPST 120VAC CONTACTOR