P40P47A13P1-240-01 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_P30P40&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY CONTACTOR 4PST 40A 240V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 4PST-NO (DM) (4 Form X)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 177 VAC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY CONTACTOR 4PST 40A 240V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 4PST-NO (DM) (4 Form X), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 177 VAC.
Інші пропозиції P40P47A13P1-240-01
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P40P47A13P1-240-01 P40P47A13P1-240-01 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_P30P40_0505-564866.pdf Contactors - Electromechanical 240VAC 40A MAG 4PST CONTACTOR