P4KE12CH
P4KE12CH Taiwan Semiconductor Corporation
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: 400W, 12V, BIDIRECTIONAL, TVS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 9.72V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 10.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17.3V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Написати відгук
Description: 400W, 12V, BIDIRECTIONAL, TVS, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 24A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 9.72V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 10.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 17.3V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.